Vyber si svůj drahý kámen

14. ledna 2009 v 21:28 | Ari♥♥♥ |  »Ostatní

Sluší, líbí se nám jejich barvy, a navíc některé z nich v sobě skrývají i různorodou energii a sílu. Vyber si přesně takový, který ti přinese to, co právě potřebuješ.


AMETYST
Mírné vibrace ametystu uklidňují a navozují stav, v němž se rozplynou strach, starosti a zloba a duše se může otevřít vyššímu poznání. V jeho fialové barvě se spojuje rudý oheň životní síly, smyslů a činorodosti s modrým světlem čistoty ducha, klidu a nekonečna. Tento kámen vyjasňuje vidění a sny a kromě toho i předpovědi do budoucna, napomáhá intuici a meditaci. Pročišťuje a bystří rozum.
CITRÍN
Citrín rozvíjí intelektuální tvůrčí schopnosti a pomáhá tak nalézt řešení při začátcích nových projektů. Povzbuzuje k duchovním aktivitám. Podporuje tvořivost a schopnost komunikace, eliminuje snahy po sebepoškozování. Symbolizuje nejen moudrost a vnitřní klid, ale dává i pocit zdraví, tepla a svěžesti. Průzračné zlatité tóny mají značnou schopnost oživovat světelnou energii v nás uloženou a tak podpořit jasnost našeho myšlení a kreativitu.
DIAMANT
Dokazuje, že největší dokonalost, harmonie a čistota tkví v jednoduchosti, ve které je také největší síla. Symbolizuje osvícení a dokonalost. Byl nazýván svatým kamenem., stal se kamenem mudrců. Znamená čistotu, moudrost, nevinnost a stálost.
GRANÁT
Je kámen vášně, ale i čistoty srdce. Podněcuje nás k činnosti jakéhokoli druhu, probouzí v nás aktivitu nejen sexuální, ale i obecnou, a podporuje naše nadšení a vytrvalost dovést vytyčená předsevzetí ke zdárnému cíli. Posiluje naši vůli, sebedůvěru a v krizových situacích zmírňuje depresi. Podporuje naši představivost a otevírá náš vnitřní pohled ke skrytému a utajenému. Obecně je však znám jako kámen lásky.
JANTAR
Je nabitý sluneční energií o vysoké frekvenci, která má schopnost celý organismus prosvětlit a očistit. Zvěstuje nám, že život je v zásadě plný slunce a tepla, že překážky stojící nám v cestě jsou překonatelné a že jsme schopni aktivovat vlastní síly k dosažení našich cílů.
KŘIŠŤÁL
Je symbolem světla na Zemi, průzračnosti duše, síly léčivé energie. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy
OLIVÍN
Zářící ve své drahokamové kvalitě zlatozeleným svitem, je dnes zejména ctěn a nošen jako ochranný kámen proti zlým duchovním silám, které se nám snaží uškodit. Jeho zář nás obdarovává teplem, životností, radostnou náladou a svěží energií, přičemž, stejně jako i jiné zelené kameny uklidňuje, očišťuje a vyvažuje celý náš organismus.
PERLA
Perly jsou darem moře, vznikají v mušli, do níž proniklo cizí tělísko. Svým kulatým tvarem a něžným leskem symbolizuje dovršení ženskosti. Svým způsobem vzniku dokazuje, že všechny bolestné zkušenosti, s nimiž nás život konfrontuje, znamenají vlastně možnosti růstu: tím, že "cizího vetřelce" nezapudíme nebo neignorujeme, ale ho přijmeme a obklopíme láskyplnou péčí, chráníme nejen sami sebe před dalším zraněním, ale navíc ho bereme jako životní zkušenost, která je základem vyšší harmonie a vnitřní krásy.
RUBÍN
Je to drahý kámen nejvyšší třídy. Je symbolem bouřlivé a strastiplné lásky, je velmi silný. Člověk musí být při jeho nošení opatrný, povzbuzuje k velkým činům. V rukou vůdců jim dává velké schopnosti. V rukou obyčejných lidí přináší úspěch, lásku a štěstí. Na ruce ženy zaručuje plodnost. Majiteli se může stát osudným. Rubín nám zvěstuje, své rozličné polohy lásky - tělesné i duchovní - mohou spolu existovat v souzvuku. Sexualita, jakožto výraz původní kreativní energie života, je stejně plnohodnotná tvořivá síla jako duchovní.
SMARAGD
Drahý kámen nejvyšší třídy. Jde o průsvitný druh berylu se zelenými odstíny. Tmavě zelené mají vyšší hodnotu než diamant. Je symbolem absolutní lásky, regenerace, propojení duchovna s materií, darem harmonie pro srdce i duši. Pod jeho vlivem jsme schopni naslouchat, chápat a soucítit, stává se poutem lásky v našich vztazích, posilňuje, utěšuje, osvěžuje a uklidňuje zároveň. Podporuje paměť a intelekt, pomáhá překonávat depresivní stavy, léčí nespavost. Doporučuje se jeho nošení všem upřímným hledatelům pravdy, jimž smaragd napomáhá ke konečnému vítězství.
TYRKYS
Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 elishka05.....tvoje rozkošná manželka,MTMMMR xDD elishka05.....tvoje rozkošná manželka,MTMMMR xDD | Web | 14. ledna 2009 v 21:29 | Reagovat

mno jasně......EHM 4ever xDD ty kameny sou rásný :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama